Find din tiderne fra tidligere år:

Bogenseløbet resultater 2015

Tilmeldte deltagere 1035 (ny deltagerrekord)946 gennemførte)

https://www.sportstiming.dk/Results/IndividualResults.aspx?Id=2478

 

 

10 KM - drenge 0-15    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 August Mossin Lacor Team Gode Venner 46.49.00
2 Carl Warncke   48.47.00
3 Frederik Pasfall Kvalitetsmøbler.dk 49.34.00
       
       
       
10 KM - piger 0-15    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Dikte Bang Fam. Bang 49.13.00
2 Mathilde Mossin Lacor Team Gode Venner 49.45.00
3 Alberte Bo Meyer Nielsen Team Gode Venner 49.46.00
4 Ida Ploug Andersen   01.04.59
       
       
5 KM - Drenge 0-8    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Marius S. Slot   24.50.00
2 Bertil Lemvig Ulnitz   26.13.00
3 Malde Bräuner   28.47.00
4 Victor Larsen Fyns-Bilsalg 27.57.00
5 Noah Jespersen   28.39.00
       
       
       
5 KM - pigerr 0-8    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Asta Ringsmose   33.30.00
2 Nathalie Victoria Mulvad   36.29.00
3 Dagmar Maar Clasen   38.15.00
4 Hanna Olsen Børnehuset Sct. Anna 38.17.00
5 Signe Skovsgaard Jørgensen   39.26.00
      Klub/Firma/Sponsor
       
       
5 KM - Top 5 - Drenge 9-15    
Plc. Deltager   Bruttotid
1 Jonas Schmidt OA/OGF 18.19
2 Jonatan Møller OA/OGF 18.38
3 Frederik Thrane   20.56
4 Syuma Kato Salon Deluxe 21.16
5 Anton Fredskild Høvighoff NAM Løb 21.00
       
5 KM - Top 5 - piger 9-15    
Plc. Deltager   Bruttotid
1 Marie-Louise Jørgensen   21.11
2 Sigrid Nordborg Eriksen   22.14
3 Luna Blom Thomsen   22.48
4 Emilie Nedergaard   22.56
5 Sascha Thurslung   23.40
       
       
5 KM - Top 5 - herrer    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Steffen Massaro Multiatleten (Løbsrekord 5 km) 15.36
2 Rasmus Gregersen hestehavens rideklub 16.13
3 Henrik Simonsen Team NB/Løbexperten 16.38
4 Torben Klose FPI 16.48
5 Thore Eriksen   17.15
       
5 KM - Top 5 - damer    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Emilie Sunekær Søndersøløberne 19.19
2 Freja Blom Thomsen TEAM FIT 4 RUN / OA/OGF 19.54
3 Stine Samsø SG Atletik 20.29
4 Charlotte Dyreborg Fjordager 20.42
5 Karoline Kjeldgaard Martin Nielsen 20.43
       
       
10 KM - Top 5 - herrer    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Jonas Birkkjær Løbeexperten 33.58.00
2 Brian Schmidt Team NB/Løbexperten 34.10.00
3 Christoffer Svane Salon Deluxe 35.56.00
4 Jens Christian Simonsen Munke Mose Motion 36.33.00
5 Claus Mathiasen Otterupløberne 36.39.00
       
10 KM - Top 5 - damer    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Tine Rosengreen Pallisgaard MULTIATLETEN/Asics/musklerogled.dk 38.23.00
2 Louise Trolle Veflinge Løbeklub 41.59.00
3 Trine Rumann Bogense Strand Camping 42.47.00
4 Maiken Arreborg Hansen Multiatleten/Newline 43.36.00
5 Thea Toft Hansen Ugeavisen Nordfyn 44.06.00
       
  Største hold 2015:    
  Børnehuset Sct. Anna,  90 deltagere  

 Bogenseløbet resultater 2014

Tilmeldte deltagere: 1000, 928 gennemførte

Her er link til alleresultater og diplom https://www.sportstiming.dk/Results/IndividualResults.aspx?Id=931

Vejret var skyfrit 20 grader, vind 2 m/s fra vest

10 km drenge 0-15 år    
1 Jonathan Jakobsen   42.36.00
2 Thomas Flink   46.25.00
3 Viktor Pedersen   55.23.00
       
10 km piger 0-15 år    
1 Clara Ringsmose   01.10.24
2 Bjørk L. Mølgaard   01.15.07
3 Rebecca Nielsen   01.16.12
       
10 km Kvinder    
1 Tine Rosengreen Pallisgaard   42.02.00
2 Louise Trolle   42.56.00
3 Trine Roman   43.51.00
       
10 km mænd    
1 Steffen Massaro   32.31.00
2 Brian Schmidt   33.54.00
3 Kjetil Havstein   35.15.00
       
5 km drenge 0-8 år    
1 Tobias Kaad Venø   27.19.00
2 Bertil Ulnitz   28.36.00
3 Tristan King   28.37.00
       
       
5 km piger 0-8 år    
1 Andrea Sørensen   31.33.00
2 Cecilie Kjær   32.49.00
3 Ella-Luna thoenfeldt-Jørgensen   35.04.00
       
5 km drenge 9-15 år    
1 Thomas Gerner Ejersbo   19.26
2 Magnus Hougaard   19.41
3 Jonas Schmidt   19.51
       
5 km piger 9-15 år    
1 Freja Blom Thomsen   19.56
2 Clara Thye-Rønn   20.11
3 Frederikke Rasmussen   23.22
       
5 km mænd    
1 Thomas Knudsen   16.24
2 Rasmus Bøge Gregersen   16.45
3 Henrik Simonsen   16.49
       
5 km kvinder    
1 Mia Beck Lichtenstein   20.02
2 Stine Samsø   20.19
3 Liliana Mirtha Sorvad Sørensen   20.39
       
  STØRSTE HOLD 2014:    
  SALON DELUXE  47 DELTAGERE  
       

 


 

Resultater Bogenseløbet 2013
Tilmeldte 1026 løbere, gennemførte 956

Her er link til alleresultater og diplom
http://www.sportstiming.dk/Results/IndividualResults.aspx?Id=472

5 km - Piger 0-8 år    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Kristine Jørgensen   29.42.00
2 Frida Slot   31.30.00
Gartneriet 3kanten    
3 Björk Ladefoged Mølgaard   31.52.00
4 Kaja Bang   32.42.00
5 Freja Lærke Hansen BM Bogense 34.39.00
       
5 km - Drenge 0-8 år    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Marcus Lind   26.11.00
2 Jonathan Aagaard Hansen Bibsolution 27.35.00
3 David Ploug Andersen   28.16.00
4 Frederik Riktrup Hansen Gerner Ejersbo 29.04.00
5 Lucas Mclaughlin Børnehuset Sct. Anna 30.47.00
       
5 km - Piger 9-15 år    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Freja Blom Thomsen FIT 4 RUN.dk 20.00
2 Fie Steenberg Fit4run 23.29
3 Frederikke Rasmussen Bogenseløberne 24.11.00
4 Cecilia Kjeldgård Den Gamle Købmandsgård 25.28.00
5 Emilie Nedergaard   25.43.00
       
5 km - Drenge 9-15 år    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Mathias Falkenberg Conrad OGF/OA 18.35
2 MIkkel Lind Bogense Forsyningsselskab 19.47
3 Jonas Farbæk Wolf   20.26
4 Gustav Lemvig Ulnitz Bogenseløberne 21.01
5 Emil Frantzen OPI 21.12
       
5 km - Kvinder    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Emilie Christiansen Jorgensen Engineering A/S 20.32
2 Sabrina Mose Olesen   20.57
3 Lene Nordberg Eriksen   21.03
4 Cecilie Hansen   21.18
5 Annette Hjeds   21.38
       
5 km - Herre    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Claus Sander Sørensen Team Multiatleten 16.26
2 Peter Gerner Ejersbo Gerner Ejersbo 17.36
3 Paw Hickman   17.49
4 Kim Johansen Bogense Boligforening 18.46
5 kent nissen bogenseløberne 18.52
       
10 km - Piger 0-15 år    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Caroline Bjørnskov   48.05.00
2 Julie Hansen   52.21.00
       
10 km - Drenge 0-15 år    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Emil Bjerg   38.37.00
2 Daniel Falk   42.52.00
3 Lasse Vigerø Jørgensen   43.40.00
4 Martin Dorph-Jensen Bogense Skole - vi løber for vildt 49.16.00
5 Simon Lund Den Gamle Købmandsgård 50.38.00
       
10 km -Herrer    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Sonni Isaksen OA/OGF 35.58.00
2 Martin Ohlsen Sportigan 36.44.00
3 Claus Mathiasen Otterupløberne 37.34.00
4 Per Arne Simonsen Simonsen Alliancen 37.44.00
5 Christoffer Svane Salon Deluxe 38.03.00
       
10 km - Kvinder    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Henriette Lau Mizuno/Løbexperten 41.33.00
2 Berit Børgensen Gerner Ejersbo 47.06.00
3 Line King   47.26.00
4 Cille Lumby   47.41.00
5 Lærke Bjerg O.P.I. 47.40.00
       
       
  STØRSTE HOLD 2013    
  Børnehuset Sct. Anna 41 deltagere på holdet  

 

Resultater fra Bogenseløbet 2012
Tilmeldte 911 løbere, gennemførte 836
http://onlineresultater.dk/Resultatservice/?EventID=355

Distance: 10 km    
Klasse: Pige 0-15    
       
  Navn Klub Total (netto)
1 Lærke Bjerg Bogenseløberne 00.49.38
2 Julie Moesgaard Hansen   00.51.32
3 Sasha Kjeldgård Den Gamle Købmandsgård 00.53.50
Klasse: Dreng 0-15    
       
  Navn Klub Total (netto)
1 Emil Bjerg OPI 00.42.39
2 Daniel Falk   00.43.58
3 Lasse Vigerø Jørgensen   00.46.02
Klasse: Damer    
       
  Navn Klub Total (netto)
1 Tine Rosengreen Pallisgaard Multiatleten 00.37.58
2 Trine Roman   00.45.04
3 Ea Larsen   00.45.11
Klasse Herre    
       
  Navn Klub Total (netto)
1 Karsten Kjelde Team Runners Corner / Brooks 00.34.50
2 Peter Balle   00.36.03
3 Tuomas Hapola   00.36.39
Distance: 5 km    
Klasse: Pige 0-8    
       
  Navn Klub Total (netto)
1 Dikte Bang   00.26.48
2 Freja Kofod Børnehuset Sct. Anna 00.33.15
3 Frida Slot   00.33.55
Klasse: Pige 9-15    
       
  Navn Klub Total (netto)
1 Freja Blom Thomsen Team FIT4RUN 00.19.52
2 Emilie Christiansen Jorgensen Engineering 00.21.35
3 Frederikke Rasmussen Bogenseløberne 00.23.28
Klasse: Dreng 0-8    
       
  Navn Klub Total (netto)
1 Jonas Gramm Pedersen   00.30.07
2 Johannes Christoffersen Vi er lige i hælene på dig 00.34.13
3 David Ploug Andersen   00.37.30
Klasse: Dreng 9-15    
       
  Navn Klub Total (netto)
1 Thor Askov Jensen Fredericia Triathlon 00.18.18
2 Mads Bremholm Andersen   00.18.46
3 Thomas Gerner Ejersbo Gerner Ejersbo 00.20.50
Klasse: Dame    
       
  Navn Klub Total (netto)
1 Sabrina Mose Larsen O.P.I. 00.19.58
2 Anita Gøttsch Hansen   00.21.27
3 Henriette Leer   00.21.34
Klasse Herre    
       
Position Navn Klub Total (netto)
1 Søren Blindbæk   00.15.48
2 Hans Mårtensen   00.15.53
3 Torben Klose Team Newline 00.16.34
       
  Største hold 2012:      
   ”Team vi er lige
i hælene på dig”
30 deltagere  

 


 

Resultater Bogenseløbet 2011
Tilmeldte 865 løbere, gennemførte 811

Vejret: svag vind 5 m/sek, 17 grader, sol.

http://results.events4u.dk/forside/Bogense2011

Distance: 10 km    
       
Drenge 0-15 Navn Klub Total (netto)
1 Mads Bremholm Andersen   00.40.32
2 Frederik Stampe Den Gamle Købmandsgård 00.44.20
3 Daniel Falk   00.48.54
4 Lasse Valdemar Vigerø Jørgensen   00.49.03
5 Karl Petterson   00.49.05
       
Pige 0-15 Navn Klub Total (netto)
1 Dorthea Jørgensen TEAM FIT 4 RUN 00.39.49
2 Frederikke Rasmussen Bogenseløberne 00.52.31
3 Julie Moesgaard Hansen   00.53.56
4 Sasha Kjeldgård Den Gamle Købmandsgård 00.57.34
5 Marie Strandby Nordfyns Folkehøjskole 01.05.57
       
Kvinder Navn Klub Total (netto)
1 Tine Rosengreen Pallisgaard Multiatleten 00.38.35
2 Trine Rumann Søndersø 00.42.36
3 Sigrun Smith   00.46.56
4 Lone Wehner   00.46.59
5 Birgit Kehlet Pedersen Bogenseløberne 00.47.10
       
Herre Navn Klub Total (netto)
1 Brian Lyngvald Schmidt team NB/Løbexperten 00.34.11
2 Peter Gerner Ejersbo   00.37.36
3 Martin Nielsen Martin Nielsen ApS 00.37.59
4 Finn Andersen   00.38.21
5 Stephan Klimt Pedersen OGF 00.38.24
Distance: 5 km    
       
Dreng 0-9 Navn Klub Total (netto)
1 Thomas Gerner Ejersbo   00.24.11
2 Emil Traasdahl   00.24.56
3 Carl Ansbjerg Salon De Luxe 00.26.08
4 Frederik Helberg Tømrerfirmaet Dan Helberg ApS 00.26.08
5 Kåre Marrius Møller Nordfyns Bank 00.27.26
       
Dreng 10-15 Navn Klub Total (netto)
1 Thomas Knudsen   00.17.01
2 Victor Petersen Otterup Løberne 00.21.16
3 Søren Hansen KGI motionisterne 00.21.19
4 Simon Nikolaj Larsen   00.21.37
5 Jonas B. Hansen Den Gamle Købmandsgård 00.21.50
       
Pige 0-9 Navn Klub Total (netto)
1 Marie-Louise Jørgensen Kolding KFUM atletik & motion 00.27.08
2 Freja Kofod Bogenseløberne 00.29.15
3 Luna Blom Thomsen OA / ogf 00.31.23
4 Emma Farbæk Wolf   00.32.40
5 Cecilie B. Kjær   00.34.00
       
Pige 10-12 Navn Klub Total (netto)
1 Freja Blom Thomsen TEAM FIT 4 RUN / OA-OGF 00.20.22
2 Astrid Plaugborg Pedersen   00.24.41
3 Katrine Strandby Henriksen Bogenseløberne 00.25.23
4 Nicoline Kjærgaard Nordfyns Bank 00.26.34
5 Cecilie Rye Bergen Bogenseløberne 00.26.54
       
Kvinder Navn Klub Total (netto)
1 Mette Glasdam Multiatleten 00.20.33
2 Magdalena Hochnowska Vi er lige i hælene på dig 00.22.52
3 Dorte Brunn   00.22.56
4 Louise Trolle   00.23.26
5 Ashlea Chandler   00.23.40
       
Herre Navn Klub Total (netto)
1 Anders Ludvigsen OA/OGF 00.16.43
2 Rasmus Nybo Knudsen Multiatleten 00.17.51
3 Mads K. Larsen FIF Hillerød 00.18.37
4 Martin Jensen svendborg 00.18.39
5 Martin Ohlsen Bogenseløberne 00.18.40