Artikelindeks

 

Resultater Bogenseløbet 2013
Tilmeldte 1026 løbere, gennemførte 956

Her er link til alleresultater og diplom
http://www.sportstiming.dk/Results/IndividualResults.aspx?Id=472

5 km - Piger 0-8 år    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Kristine Jørgensen   29.42.00
2 Frida Slot   31.30.00
Gartneriet 3kanten    
3 Björk Ladefoged Mølgaard   31.52.00
4 Kaja Bang   32.42.00
5 Freja Lærke Hansen BM Bogense 34.39.00
       
5 km - Drenge 0-8 år    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Marcus Lind   26.11.00
2 Jonathan Aagaard Hansen Bibsolution 27.35.00
3 David Ploug Andersen   28.16.00
4 Frederik Riktrup Hansen Gerner Ejersbo 29.04.00
5 Lucas Mclaughlin Børnehuset Sct. Anna 30.47.00
       
5 km - Piger 9-15 år    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Freja Blom Thomsen FIT 4 RUN.dk 20.00
2 Fie Steenberg Fit4run 23.29
3 Frederikke Rasmussen Bogenseløberne 24.11.00
4 Cecilia Kjeldgård Den Gamle Købmandsgård 25.28.00
5 Emilie Nedergaard   25.43.00
       
5 km - Drenge 9-15 år    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Mathias Falkenberg Conrad OGF/OA 18.35
2 MIkkel Lind Bogense Forsyningsselskab 19.47
3 Jonas Farbæk Wolf   20.26
4 Gustav Lemvig Ulnitz Bogenseløberne 21.01
5 Emil Frantzen OPI 21.12
       
5 km - Kvinder    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Emilie Christiansen Jorgensen Engineering A/S 20.32
2 Sabrina Mose Olesen   20.57
3 Lene Nordberg Eriksen   21.03
4 Cecilie Hansen   21.18
5 Annette Hjeds   21.38
       
5 km - Herre    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Claus Sander Sørensen Team Multiatleten 16.26
2 Peter Gerner Ejersbo Gerner Ejersbo 17.36
3 Paw Hickman   17.49
4 Kim Johansen Bogense Boligforening 18.46
5 kent nissen bogenseløberne 18.52
       
10 km - Piger 0-15 år    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Caroline Bjørnskov   48.05.00
2 Julie Hansen   52.21.00
       
10 km - Drenge 0-15 år    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Emil Bjerg   38.37.00
2 Daniel Falk   42.52.00
3 Lasse Vigerø Jørgensen   43.40.00
4 Martin Dorph-Jensen Bogense Skole - vi løber for vildt 49.16.00
5 Simon Lund Den Gamle Købmandsgård 50.38.00
       
10 km -Herrer    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Sonni Isaksen OA/OGF 35.58.00
2 Martin Ohlsen Sportigan 36.44.00
3 Claus Mathiasen Otterupløberne 37.34.00
4 Per Arne Simonsen Simonsen Alliancen 37.44.00
5 Christoffer Svane Salon Deluxe 38.03.00
       
10 km - Kvinder    
Plc. Deltager Klub/Firma/Sponsor Nettotid
1 Henriette Lau Mizuno/Løbexperten 41.33.00
2 Berit Børgensen Gerner Ejersbo 47.06.00
3 Line King   47.26.00
4 Cille Lumby   47.41.00
5 Lærke Bjerg O.P.I. 47.40.00
       
       
  STØRSTE HOLD 2013    
  Børnehuset Sct. Anna 41 deltagere på holdet